BPD
Skip Navigation Links.

Skip Navigation Links / home / niezbędnik wirtualnego menedżera / budowanie zaufania na odległość
budowanie zaufania na odległość
Dla wirtualnego zespołu istotne jest budowanie zaufania pomiędzy jego członkami, a także pomiędzy kierownikiem a zespołem. Zaufanie prowadzi do otwartej i swobodnej atmosfery, w której pomysły mogą być dyskutowane bez obawy zignorowania ich przez pozostałych członków zespołu, co zachęca do wyrażania różnorodnych opinii i rozwijania kreatywności.

Podstawą budowania atmosfery zaufania jest poprawna komunikacja. Aby lepiej zrozumieć indywidualne i kulturowe cechy członków grupy, co jest konieczne do zbudowania zaufanych relacji, zespół musi spędzić znaczącą ilość czasu na komunikowaniu się ze sobą. Istotne znaczenie mają też wspólne doświadczenia, które prowadzą do systematycznego rozwoju zaufania.

Proponujemy sprawdzone praktyki dobrego funkcjonowania w wirtualnym zespole w obszarze budowania zaufania. Pomagamy je dopasować do danej kultury organizacyjnej i skutecznie wdrożyć. Naszą koncepcję przedstawiamy podczas warsztatów dla szefów i członków zespołów lub poprzez indywidualne konsultacje.

Interesujące? - skontaktuj się z nami