BPD
Skip Navigation Links.

Skip Navigation Links / home / niezbędnik wirtualnego menedżera / tworzenie kultury współpracy w zespole
tworzenie kultury współpracy w zespole

Z naukowego punktu widzenia „kultura stanowi sumę wszystkich czynników, jakimi grupy różnią się od innych grup”.

W przypadku zespołów wirtualnych mamy do czynienia z różnicami kulturowymi wynikającymi z narodowości, systemów społeczno-ekonomicznych,  edukacyjnych, organizacyjnych (korporacyjnych), religii,  przekonań dotyczących rasy i płci oraz stylu życia.

Nawet w naszym, zachodnim kręgu kulturowym spotykamy się ze zderzeniem kultur podczas akwizycji czy połączeń różnych przedsiębiorstw, np. konfrontacją stylu „demokratycznego” z „autokratycznym”.

Istnieje wiele szkoleń i podręczników, których celem jest przybliżenie np. kultur innych narodów, aby ułatwić wzajemną komunikację. Można jednak wypracować sposoby pracy szybciej i lepiej, korzystając z naszych szkoleń i konsultacji. Nasi konsultanci pracowali w różnych korporacjach i z partnerami  z różnych krajów: europejskich (Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Niemcy, Austria, Czechy, Szwecja, Serbia, Słowenia), Stanów Zjednoczonych, Chin, Indii, Izraela i krajów arabskich.

W przypadku dobrze zarządzanej organizacji, różnice kulturowe nie są czynnikiem dezintegrującym, ale wzbogacają zespoły o nowe kreatywne pomysły i innowacje.

Interesujące? - skontaktuj się z nami